Dubbelbalk Gantry lyftkran med vagn

Dubbelbalk Gantry lyftkran med vagn

Funktion: Gantry Crane
Ursprungsort: Henan, Kina
Garanti: 3 år
Färg: Anpassad
Kontrollmetod: Fjärrkontroll
Skick: Ny
Strömkälla: 3 Fas 380V 50hz
Efterservice: Teknisk videosupport, onlinesupport

Beskrivning


Dubbelbalk Gantry lyftkran med vagn


Dubbelbalk portallyftskran med vagnintroduktion

Dubbelbalk portallyftskran med vagn används huvudsakligen för lastnings- och lossningsplatser för docka, lastgård och andra utomhusoperationer. Maskinen använder L-formad lådformad enkelbalk, stort arbetsutrymme och enkel att transportera installation och underhåll. Dess bil ledande ledande kabel med en kabel, vagnar med kabelrulle och vagn linje typ. Användningen av ett stängt kontrollrum för luftkonditionering, utrustat med länkkontroll, med ett brett synfält, flexibel drift, arbetskomfort, fördelar med hög effektivitet.


Dubbelbalk Gantry lyftkran med vagnParamenterare

SpännaS(m)1822263035
Lyfthöjdm1010121212
Lyfthastighetm/min8.58.58.58.58.5
Vagnens hastighetm/min43.843.843.843.843.8
Kranhastighetm/min37.737.740.140.140.1
Lyftmotorkw1717171717
Vagnmotorkw2.52.52.52.52.5
Totalviktkg5260060700708007880089000
Max hjulbelastningKN225228245290310
Spår
P43P43P43P43P43
Huvuddimensionmm1822263035
Sken topp till huvudtoppH1458014580145801659016590
HjulbasW80008000850095009500
KranbreddB95549554103501135011350
Krok vänster begränsningS150005000600075007500
Krok höger begränsningS250005000600075007500
Vänster konsolL165006500750090009000
Höger konsolL265006500750090009000


Produktionsfördelar

  1. Sänk dina kostnader för att bygga anläggning och verkstad

  2. Förbättra din produktionseffektivitet

  3. Passa för olika driftsförhållanden och ge dig One-stop Solutions

  4. Minska dagligt underhåll

  5. Säkerhet med hög prestanda


Detaljer Bilder

MG -1


Produktionsförpackning

  1. Huvudbalken och lastbilen är packade i vävda påsar för att minska slitaget under transporten.

  2. Behållaren är fixerad med stållina för att förhindra skador på utrustningen under transport.

  3. De elektroniska styrkomponenterna är förpackade i högkvalitativa plywoodlådor för att förhindra fukt, sol och rost.


FAQ

 

1. F: Vad är din MOQ?

A: 1 set;

2. F: Vad är ditt paket?

A: Huvuddel i plywoodlåda eller i plastvävda dukar; Reservdelar i plywoodlådor;

3. F: Vad är din leveransperiod?

S: Inom 10/25/40 dagar efter att din förskottsbetalning tagits emot; Den exakta perioden bör baseras på detaljerade krav och faktisk period.

4. F: Vad är din garantiperiod?

S: 12 månader från godkända kranar;

5. F: Har du ingenjör utomlands installationstjänst?

A: Ja; Vi har;

6. F: Vilka typer av produkter har du?

A: Alla typer av industriella elektriska vinschar (särskilt icke-standardiserade); Travers; portalkran, elektrisk lyftanordning; Skruvlyft; Radiell/Platt grindlyft; Stålport; etc.

7. F: Tillhandahåller du lyftverktyg?

A: Ja, vi kan tillhandahålla alla typer av lyftverktyg som lyftsele, lyftklämma, grip, magnet, remskivor, krok, låshake, vajer, fiberrep, etc.

8. F: Kan dina vinschar släpa lutande?

S: Ja, våra elektriska vinschar kan dra horisontellt, dra lutande, lyfta vertikalt


Lägga märke till

För snabb offert, vänligen fyll i följande information:

  1. Kranens lyftkapacitet

  2. Lyfthöjden (från golv till krokcentrum)

  3. Spännvidden (avståndet mellan de två skenorna)

  4. Strömkällan i ditt land. Är 380V/50Hz/3P eller 415V/50Hz/3P?

  5. Din närmaste hamn





Populära Taggar: dubbelbalk portallyftskran med vagn Kina, tillverkare, leverantörer, anpassade, offert, erbjudande, pris

Du kanske också gillar

Shoppingkassar